Ubezpieczenie turystyczne, czyli…? Mówiąc najprościej, ubezpieczenie turystyczne to ochrona podczas twojej podróży. Możemy wybrać podstawowy lub bardziej rozbudowany wariant polisy turystycznej, wszystko zależy od destynacji naszej podróży. Na inny pakiet ubezpieczenia zdecydujemy się wyjeżdżając na relaksujący wypoczynek nad jeziorem Como we Włoszech. Z kolei, bardziej rozbudowany zakres ochrony powinniśmy kupić wybierając się na górską wędrówkę w Dolomitach.

Zakres polisy turystycznej obejmuje przede wszystkim koszty leczenia oraz assistance w razie choroby czy nieszczęśliwego wypadku. Oczywiście, w zależności od wybranego wariantu, ubezpieczenie zdrowotne może zawierać także koszty związane z transportem medycznym, akcją ratowniczą w razie poważnego wypadku lub zaginięcia. Dodatkowo, zakresem polisy można objąć także drogocenny sprzęt czy dokumenty na wypadek zguby lub kradzieży. Jak się okazuje, ważną kwestią jest także OC, kiedy z naszej winy zostanie wyrządzona komuś krzywda lub naruszenie czyjegoś mienia. Oto kilka sytuacji często się przydarzających turystom podczas ich zagranicznych podróży.

  1. Niewystarczająca znajomość prawa

Zdecydowanie jedynym z najbardziej turystycznych krajów azjatyckich jest obecnie Tajlandia. To piękne, wyjątkowe i bardzo atrakcyjne miejsce szczególnie dla mieszkańców Europy ze względu na zróżnicowaną kulturę i obyczaje. Różnicą jest także tajskie, surowe prawo, które jest bardzo przestrzegane przez społeczeństwo. Otóż okazuje się, że bardzo często turyści mogą wpakować się w poważne tarapaty nie znając obowiązującego prawa. Na przykład zniewaga, obrażenie króla może kosztować nas od trzech czy do piętnastu lat więzienia. Przepisów musimy szczególnie przestrzegać także w krajach takich jak: Chiny, Japonia, Korea, Malezja. Pamiętajmy, abyśmy zawsze znali przynajmniej podstawowe informacje dotyczące prawa w danym kraju.

  1. Będziesz potrzebować pomocy medycznej

Nie ważne czy wybierasz się na słoneczną Maderę czy egzotyczną Jamajkę. Twój organizm musi sobie poradzić ze zmianą klimatu i odmienną florą bakteryjną. Nie ważne, czy posiłki spożywasz w hotelu czy na mieście, jesteś narażony na bardzo wiele groźnych bakterii, które poprzez pożywienie czy napoje mogą cię zaatakować. Oczywiście największe ryzyko dotyczy krajów Afryki, Ameryki Łacińskiej czy Azji Południowo-Wschodniej. Jednak, jak wiemy do zatruć pokarmowych dochodzi bardzo często także w krajach europejskich. Zatrucie może być bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu, ponieważ grozi m.in. odwodnieniem, wysoką gorączką, uporczywymi wymiotami. Z tego względu, pomoc lekarza może okazać się niezbędna.

  1. Opóźniony lub odwołany lot

Jesteś szczęściarzem, jeżeli jeszcze nie doświadczyłeś tej sytuacji. Z przyczyn technicznych lub strajku lot może zostać opóźniony o kilkanaście godzin, a w najgorszym wypadku nawet odwołany. Co w takim wypadku zrobić? Sytuacja staje się o wiele prostsza, kiedy masz wykupiony odpowiedni pakiet ubezpieczenia. Twój ubezpieczyciel wypłaci ci rekompensatę, bo może okazać się również, że z powodu długiego oczekiwania lepiej wynająć hotel i odpocząć. Często bywa i tak, że nie mamy przy sobie potrzebnych rzeczy, bo bagaż został już nadany. W wielu przypadkach przewoźnik zagwarantuje nam odszkodowanie, ale procedury są często długie i stresujące dla pasażerów. Przezorny zawsze ubezpieczony, powinieneś wykupić polisę, której zakres obejmuje także opóźniony lub odwołany lot. Rozsądnym rozwiązaniem jest także ubezpieczenie bagażu i cennego sprzętu lub dokumentacji. Coraz więcej turystów także wykupuję tę opcją, ponieważ w zasadzie nigdy nie przewidzisz, co może się wydarzyć.

Ubezpieczenie turystyczne to niezbędna ochrona na czas podróży

Wykupując ubezpieczenie turystyczne zwróć uwagę, żeby jego zakres obejmował:

  • koszty leczenia;
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NWW);
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC);
  • ubezpieczony bagaż;

Oczywiście, pakiet możemy rozbudować, dokupując ubezpieczenie na wypadek opóźnionego lotu, odwołanych rezerwacji czy zguby lub kradzieży cennego sprzętu (np. ubezpieczenie turystyczne SIGNAL IDUNA).

Nie daj się przechytrzyć losowi i wykup odpowiedni pakiet polisy turystycznej, który ratuje cię przed poniesieniem ogromnych kosztów finansowych w przypadku niezbędnej pomocy medycznej czy nieszczęśliwego wypadku.

Pokaż więcej polecanych artykułów
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Zobacz także

Wesele z noclegiem dla gości. Jak wybrać hotel?

Organizacja wesela to zadanie wymagające dużo planowania i uwagi. Jednym z najważniejszych…