Brazylia kryje w sobie ogrom atrakcji i miejsc godnych zobaczenia. Składa się z 26 stanów i jednego dystryktu federalnego.

Amazonia

Nazwa wzięła się z opowieści hiszpańskiego konkwistadora Francisca de Orellany, który jako pierwszy człowiek przepłynął w całości rzekę Amazonkę. Jest to region, który znajduje się na terenie Ameryki Południowej. Większą część terenu zajmują lasy deszczowe. Jest to prawdziwy raj dla miłośników dzikiej przyrody. Żyje tu bardzo dużo plemion, które do dziś nie miały styczności z nowoczesną cywilizacją.

Diamantina

Znajdujące się we wschodniej części Brazylii miasto jest rajem dla poszukiwaczy złota. Znajduje się ono w górach Serra de Espinhaco. W przeszłości na tych terenach wydobywano złoto oraz diamenty. Dziś jest jedynie odzwierciedleniem tego, co działo się tu w XVIII wieku. W zabytkowej części miasta można znaleźć wiele barkowych zabytków architektonicznych. Ta część miasta znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Olinda

Miasto to znajduje się nad Oceanem Atlantyckim w stanie Pernambuco. Zostało założone w 1530 roku. Osoby odwiedzające to miejsce mają wrażenie, jakby czas zatrzymał się tam w miejscu. Można tutaj zobaczyć wiele zabytków pochodzących z czasów brazylijskiego gotyku. Wśród nich są m.in.: kościół San Francisco de Paula czy klasztor Nossa Senhora de Carmo, Dodatkową atrakcją jest również to, że miasto znajduje się na wzgórzu, z którego rozpościera się piękny widok. Dysponuje również piaszczystymi, pięknymi plażami. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą nieco pozwiedzać, ale przede wszystkim potrzebują odrobiny spokoju. Wyciszeniu sprzyjały będą spacery po brukowanych uliczkach miasta.

Recife

Miasto to nazywane jest Brazylijską Wenecją, ponieważ znajduje się tu aż 50 mostów nad rzekami. Znajdują się tu również przepiękne plaże, na których można się wylegiwać oraz uprawiać sporty wodne. To tu właśnie znajduje się najpopularniejsza brazylijska plaża Boa Viagem. W zabytkowej części miasta można znaleźć natomiast wiele obiektów z czasów kolonialnych. Znajduje się tu również pierwsza synagoga żydowska, jaka powstała na terenie Ameryki Północnej i Południowej – Kahal Zur Izrael.

Rio de Janeiro

Jest to najchętniej odwiedzane przez turystów brazylijskie miasto. I zdecydowanie najbardziej znane. Do 1960 roku było stolicą kraju. Większość osób kojarzy je głównie za sprawą wielkiego posądu Jezusa Chrystusa Odkupiciela, który góruje nad miastem.

zdjęcie: brazylia.info.pl

Pokaż więcej polecanych artykułów
  • Brazylia – co warto o niej wiedzieć?

    Zanim wybierzecie się do Brazylii, warto zapoznać się z kilkoma faktami na jej temat. Zoba…
Pokaż więcej w Ameryka Pd.

Jeden komentarz

  1. jaku

    9 marca 2017 w 10:03

    do rio z chęcią kiedyś się wybiorę 😀

Dodaj komentarz

Zobacz także

Brazylia – co warto o niej wiedzieć?

Zanim wybierzecie się do Brazylii, warto zapoznać się z kilkoma faktami na jej temat. Zoba…