Tunezja to państwo znajdujące się w północnej Afryce nad Morzem Śródziemnym. Zajmuje ona powierzchnię połowy Polski. Północ kraju, to tereny górzyste i gęsto zalesione. Im dalej na południe, tym więcej terenów płaskich i suchych. Na wybrzeżu Tunezji panuje klimat śródziemnomorski. Tunezyjczycy są jednymi z najbardziej nastawionymi pozytywnie do życia ludźmi.
W Tunezji warto zobaczyć:
• Ani – zrujnowana i opuszczona przed laty średniowieczna stolica armeńskiego królestwa. Najstarsze budynki podchodzą z IX wieku i nadal są dostępne do oglądania.
• Trabzon – jest to miasto założone w XVIII wieku p.n.e. Leżało na trasie Jedwabnego szlaku, dlatego też zostało założone przez Greckich kupców. Tutaj znajduje się Kościół Mądrości Bożej, który jest jedną z największych atrakcji regionu.
Tunezja, czy wiesz, że:
- Tunezyjczycy to jedni z najbardziej pozytywnie nastawionych do życia ludzi. Trzeba jednak podczas rozmowy z nimi uważać na tematy związane z religią. Są na tym punkcie bardzo wyczuleni. Z tego właśnie powodu w Tunezji w miejscach publicznych nie można pić alkoholu. Zabrania tego religia.
- Walutą narodową tego kraju jest dinar. Trzeba pamiętać, że obowiązuje zakaz wywożenia tej waluty z kraju. Nie można jej również przywozić do Tunezji. Turyści są więc zmuszeni do wymiany waluty w lokalnych kantorach.
- 13 sierpnia w Tunezji obchodzony jest Dzień Kobiet. Jest to dzień, w którym kobiety są najważniejsze. Wszystkie publiczne miejsca w kraju są na ten czas zamykane.
- Tunis, czyli stolica Tunezji to najstarsze i najważniejsze miasto w Afryce. Głównie ze względów historycznych i prowadzonych tu walk. W innych miastach tego kraju bardzo popularne są publiczne łaźnie, w których zarówno turyści, jak i mieszkańcy mogą wziąć kąpiel. Turyści mogą korzystać z łaźni koedukacyjnych. Łaźnie dla Tunezyjczyków są czynne w innych godzinach, z podziałem na kobiet i mężczyzn.
- Jeżeli podczas wizyty w Tunezji zamierzamy wybrać się do tutejszych świątyń, powinniśmy pamiętać, aby mieć na sobie stonowany i skromny strój. Musimy mieć również zasłonięte ramiona. Przed wejściem do świątyni należy ściągnąć buty. Pod żadnym pozorem nie należy również dotykać Koranu.
- Targuj się wszędzie. Tunezyjczycy to mistrzowie targowania.
rogal
8 marca 2017 w 14:24
mają przepiękne świątynie, cała ich architektura robi wrażenie 😀