Warto zapoznać się z kilkoma użytecznymi informacjami na temat tego, jak samodzielnie zorganizować wyjazd na Kubę i robić już na miejscu.

Miejsca, które warto zobaczyć

Hawana – jest to klimatyczne miasto, które obowiązkowo trzeba zobaczyć będą na Kubie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to miasto bardzo zaniedbane, zniszczone i biedne. Bieda miesza się tutaj z bogactwem. Panuje tutaj duży huk, a zapach nie należy do najprzyjemniejszych. Jednak, można zachwycać się pięknymi kamieniczkami i samymi Kubańczykami, którzy są niezwykle pozytywni. Będąc w tym mieście warto przespacerować się Hawana Vieja. Miejsce to jest zniszczone, ale to prawdziwa uczta dla fotografów. Na Kubie można czuć się bezpiecznie. O to akurat nie ma co się martwić.

Varadero – jest to fajne, relaksacyjne miejsce, w którym można zarówno odpocząć na plaży, jak i zaznać sportów wodnych. Nie jest to miejsce, w którym jest dużo do zwiedzania, jednak można napawać się pięknym widokiem morza i plaży.

San Miguel de Los Banos – jest to mała wioska, w której czuć blask przeszłości. Obecnie praktycznie nic w niej nie ma. Można w tym miejscu poczuć się jak w kubańskich filmach. Dlatego też, pod tym względem miejsce to jest jak najbardziej godne odwiedzenia.

Cienfuegos – jest to jak na Kubę bardzo wyremontowane miasto. Trochę przypomina Nowy Orlean. Będąc w tym mieście warto odwiedzić ogród botaniczny, który zupełnie nie przypomina tych znanych przez nas. Jest to prawdziwy gąszcz. Dlatego też miejsce to warto zwiedzać z przewodnikiem. Dopiero wtedy będzie to miało sens.

Bahide de cochinos – jest to miejsce idealne dla osób, które nastawiają się na nurkowanie. Korale są już na głębokości 1 m. Będąc w tym miejscu warto zamieszkać w Playa Large, gdzie wschodzi i zachody słońca są zachwycające. Zdecydowanie znajdziemy tu fajny nocleg. Innym miejscem godnym polecenia jest Playa Giron. Świetnym miejscem do nurkowania jest także Punta Perdiz. Niedaleko Playa Large znajduje się miejsce, w którym hoduje się krokodyle. Można w tym miejscu zobaczyć krokodyle we wszystkich fazach wzrostu, co może być ciekawym doświadczeniem.

Zdecydowanie wymienione wyżej miejsca obowiązkowo powinniśmy zobaczyć będąc na Kubie. Będzie można wtedy uzyskać taki wyjazd za niezwykle udany. Na pewno więc warto tak rozplanować czas, aby ze wszystkim zdążyć i wszystko dokładnie zwiedzić. Na pewno taki wyjazd będzie można wtedy wspominać przez długi czas.

  • Wybierasz się na Kubę? Sprawdź, co warto tam zobaczyć

    Kuba słynie przede wszystkim z pięknych, piaszczystych plaż, cygar i starych samochodów. J…
Pokaż więcej polecanych artykułów
Pokaż więcej w Porady podróżnicze

Jeden komentarz

  1. tola

    19 kwietnia 2017 w 11:51

    w hawanie jest pięknie <3

Dodaj komentarz

Zobacz także

Gdzie wybrać się w podróż poślubną?

Wyjazd na wakacje tuż po ślubie to najważniejsza podróż w naszym życiu. Romantyczne spacer…